2019 - Sosyal Sorumluluk Operasyon Grubu Çalışmaları

Dijital Vatandaşlık: Bağımlı Ve Zorba Olma, İnterneti Bilinçli Ve Güvenli Kullan projesi kapsamında;

Sosyal Sorumluluk Operasyon Grubu çalışmaları; Akran Farkındalığı Eğitimi Çalışma Grubu, Dijital Vatandaşlık Eğitim ve Konferansları Çalışma Grubu, Dijital Vatandaşlık Kısa Film Jürisi, Dijital Vatandaşlık Karikatür Jürileri oluşturularak yıl boyunca projenin farklı basamaklarını yürütmek üzere ayrı ayrı sürmüştür.

 • 2019 yılında planlanan teknoloji ana temalı organizasyonlarından ilki Flash Mob etkinliği ile ‘Dijital Vatandaş Ol!” çağrısının yapılması (16 Mayıs 2019)
 • BTK Uzmanı Dr. Şahin Bayzan ‘Dijital Vatandaşlık: Bağımlı Ve Zorba Olma, İnterneti Bilinçli Ve Güvenli Kullan’ konferansı (16 Mayıs 2019, DEÜ Sabancı Kültür Sarayı, 13.30)
 • Dijital Vatandaşlık Akran Farkındalığı Eğitimleri:
  • 1. Aşama: İÜP Akran Farkındalığı Eğitim Programı (19-20 Ekim 2019) gerçekleştirilmiştir. Eğitime katılıp ön test ve son test sorularına yanıt veren ve sertifika alan toplam öğrenci sayısı 188 olmuştur.
  • 2. Aşama: Akran farkındalığı etkileşimi gerçekleştirilmiştir. İkinci aşamada ‘Akran Etkileşimi Görüşme Formu’ 1721 öğrenciye ulaştırılmış ve değerlendirilmiştir. Eğitim sonrasında iletişime geçilen akranların üniversiteleri sadece İzmir’deki üniversiteler olarak kalmamış, 66 farklı üniversiteden 170 öğrenciye görüşme formu uygulanmıştır.
  • 3. Aşama: İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri (24-25 Aralık 2019) kapsamında Akran Farkındalığı Eğitimi programı sonuçları sunulmuştur.
  • İÜP 2019-2020 Güz Dönemi Dijital Vatandaşlık Eğitim ve Konferansları, uzman öğretim üyeleri tarafından farklı başlıklarında hazırlanmış, 27 oturumda 8 üniversitenin öğrencileri ile buluşturulmuştur.
  • Dijital Vatandaşlık Kısa Film ve Karikatür yarışmaları düzenlenmiş sonuçları İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri (24-25 Aralık 2019) duyurularak, ödüller sahiplerini bulmuş ve Teknoloji Günleri kapsamında eserler sergilenmiştir.

ÇALIŞMALAR

No Layout Found!

ETKİNLİK DUYURULARI