2020 - Ar-Ge/Ür-Ge Operasyon Grubu Toplantısı

  • 6 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen dönemin ilk toplantısında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen “Teknoloji Fuarı”nın 2020 yılının Kasım ayında “Teknoloji Günleri 2” başlığı ile yapılmasına karar verilmiştir.
  • 17 Haziran 2020 ve 17 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantılarda 2020 Kasım ayında hayata geçirilmesi planlanan “Teknoloji Fuarı – 2” etkinliği, pandemi süreci göz önünde tutularak tekrar değerlendirilmiş ve bahsi geçen etkinliğin 2020 Aralık ayında alt yapı olarak uygun bir online platformda “Teknoloji Girişimleri Çevrim İçi Zirvesi” adıyla düzenlenmesine karar verilmiştir.
  • İzmir Üniversiteleri Platformu çalışmaları kapsamında, İzmir’den çıkmış teknoloji girişimlerinin değerlendirileceği ve bu girişimlere hayat veren kurucuların deneyimlerinden faydalanılacağı “Teknoloji Girişimcileri Çevrim İçi Zirvesi” etkinliği 18 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı, gün boyu süren etkinliğin açılış konuşmalarını Üniversitelerimizin Rektörleri gerçekleştirmiş ve etkinliğin Ana konuşmacısı Ventures & Mentors League şirketinin CEO’su Sayın Ufuk Batum olmuştur.