Ana Tema : “100. Yılda Afetlere Karşı Dayanıklılık”

      2023 yılının ana temasını belirlemek üzere, İzmir Üniversiteleri Platformu Yürütme Kurulu,  18 Nisan 2023 tarihinde İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıda, yeni dönemin temasının “100. Yılda Afetlere Karşı Dayanıklılık” olması kararlaştırıldı.

Çevrimiçi olarak gerçekleşen toplantıda; İzmir’in afetlere karşı dayanıklılığını artırmak için İzmir Üniversiteler Platformu olarak bilim, teknoloji, mühendislik, sosyal bilimler ve diğer alanlardaki uzmanlar ve tüm alt operasyon gruplarıyla birlikte, araştırmalar yapacak, projeler geliştirecek ve toplumu bilinçlendirecek çalışmalar ele alındı.

       18 Nisan 2023

İzmir Üniversiteleri Platformu II. Yürütme kurulu toplantısı alt operasyon gruplarının çalışmalarına başlamadan önce,  temanın tanıtımının yapılması ve alt Operasyon gruplarının ilk tanışma toplantılarını gerçekleştirmek üzere 6 Haziran 2023 tarihinde online olarak gerçekleştirilmiştir. Toplantıda tüm operasyon grupları için platformun kurumsal hafızasına katkıda bulunmak için “Ortak Doküman Sistemi”nin kurulacağının bilgisi verilmiştir.

 

       

                  6 Haziran 2023

          18 Temmuz 2023 tarihinde hibrit olarak gerçekleştirilen İzmir Üniversiteleri Platformu III. Yürütme kurulu toplantısında yapılacak çalışmalarda İzmir ilindeki en etkin ve yetkili kuruluş olan AFAD, İzmir İl Müdürü Sayın Kartal Muhcı ve İzmir İl Müdürlüğü Eğitim Birimi Müdürü Sayın Sinan Metin de katılım sağlayarak platform çalışmalarında hatırı sayılır katkılarda bulunmuşlardır. Toplantının ilk kısmında, tema özelinde AFAD İzmir İl Müdürü Sayın Kartal Muhcı’nın sunumunun ardından, ikinci kısımda Bilim Diplomasisi Operasyon Grubu, Engelsiz Üniversite Operasyon Grubu, Sosyal Sorumluluk Operasyon Grubu ve Açık ve Uzaktan Eğitim Operasyon Grubundan gelen öneriler değerlendirilmiştir.

     18 Temmuz 2023

 

İzmir depreminin yıldönümü olan 30 Ekim tarihinde İUP Operasyon Gruplarından farkındalık panelleri İzmir Demokrasi Üniversitesi konferans salonunda yüzyüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

                                                                30 Ekim 2023

5 Şubat 2024 tarihinde İzmir Üniversiteleri Platformu kapanış toplantısına İzmir Üniversiteleri Platformu üyesi diğer paydaşların üst düzey temsilcilerine İzmir Demokrasi Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Kapanış sunumlarını takiben, devir teslim töreni gerçekleştirildi.

                                                                   5 Şubat 2024