BASE (Bielefeld Academic Search Engine)

BASE, özellikle akademik web kaynakları için dünyanın en kapsamlı arama motorlarından biridir. BASE, 6.000’den fazla kaynaktan 130 milyonun üzerinde doküman sunmaktadır. İndeksli belgelerin yaklaşık % 60’ının tam metinlerine ücretsiz olarak erişilebilmektedir (Açık Erişim). BASE Bielefeld Üniversitesi Kütüphanesi tarafından işletilmektedir.

önce , tarafından

Bookboon

Bookboon.com, öğrenciler için 1.000’den fazla ücretsiz ders kitabı yayınlamaktadır. Bu ders kitapları PDF formatında indirilebilmektedir.

önce , tarafından

BioMed Central

Açık erişim yayıncılığın öncüsü olan BMC, BMC Biology ve BMC Medicine gibi geniş ilgi alanları, Malaria Journal and Microbiome ve the BMC series gibi uzman dergileri içeren yüksek kaliteli hakemli dergilere ev sahipliği yapmaktadır.

BioOne

Biyoloji, ekoloji ve çevre bilimleri konularında 150’nin üzerinde dergiyi kapsayan BioOne; yüksek kalitede ve lider durumunda olan kaynakları bir araya toplayan veritabanıdır.

önce , tarafından

Book Citation Index

Book citation index, 2005 yılından günümüze kadar fen bilimleri, sosyal bilimler ve beşeri bilimlerde yayınlanmış 30.000’den seçilmiş kitabın referans aramalarına izin verir.

BMJ (British Medical Journal)

BMJ Journals: Klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta dayalı tıp alanlarında önde gelen 28 otorite tıp dergisinden oluşmaktadır. Uzmanlara günlük uygulamalarında yardımcı olmayı amaçlayan, daha çok klinik dergilerdir. BMJ Best Practice : Sağlık profesyonellerinin tanı ve tedavi süreçlerinde en iyi klinik kararı verebilmeleri için güvenilir ve güncel bilgi ihtiyaçlarını Devamı…

Bloomsbury Design Library

The Bloomsbury Design Library veritabanı, geniş tasarım alanlarında çalışan herkes için benzersiz bir kaynaktır ve tamamen aranabilir metin ve resim içeriğinin dikkatle seçilmiş koleksiyonuna erişim sunar.

önce , tarafından

BeckOnline

Almanca Hukuk Veritabanı Beck Online, Alman Hukuku ile ilgili yasalara, yargı kararlarına, içtihatlara konu ile makaleleri içeren tam metin veritabanıdır.