Core

CORE – tüm dünyadaki açık erişim araştırma ödevlerini toplar.

önce , tarafından

Cold Spring Harbor Protocols

Cold Spring Harbor Protocols: Cold Spring Harbor Protocols; hücre, gelişimsel ve moleküler biyoloji, genetik, biyoinformatik, protein bilimi, bilişimsel biyoloji, bağışıklık bilimi, sinirbilim ve görüntüleme araştırma yöntemlerinde kesin kaynak sağlayan interdisipliner bir kaynaktır.

Communication Source

Communication Source, yüksek kaliteli EBSCO veri tabanları, Communication & Mass Media Complete ve Communication Abstracts’ın birleşiminden geliştirilmiş olup, iletişim, radyo, televizyon, sinema, basın, yayın ve ilgili diğer tüm alanlardaki en itibarlı ve güvenilir kaynaklara erişim sağlamaktadır. Hemen hemen hepsi hakemli olmak üzere yüzlerce dergi içeren ve kapsamı 1900’lere kadar uzanan Communication Source, bu disiplinler için Devamı…

Cochrane

Kanıta Dayalı Tıp Veri tabanıdır. Sağlık hizmetlerinde yapılmış tedavi ve müdahalelerde kanıtlanmış araştırmaları, metodolojik ve tanısal testlerin de yer aldığı güncel bilgileri içeren kaynaklara dayalı veri tabanlarını tek bir çatıda toplayan çevrimiçi bir kütüphanedir. Hasta değerleri ve klinik uzmanlıkla ilgili araştırma kanıtlarını, sağlık hizmetleri ve girişimlerinin etkinliği üzerine yapılan uluslar Devamı…

ClinicalKey

MD Consult, First Consult ve Clinics of North America dergilerinin tamamını ve ayrıca 800’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergiyi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosu bir araya getirerek kullanıcılarına sunmaktadır.

ChemSpider

28 milyondan fazla kimyasal yapı ve bu yapılara ait detaylar veren ücretsiz bir kimyasal yapı veri tabanıdır. 400den fazla kaynaktan çekilen verilerle ChemSpider, tek bir ara yüz altından kullanıcılara kapsamlı araştırmalar yapma imkanı sunmaktadır.

Cambridge Journals

Cambridge Üniversitesi tarafından yayınlanan Bilim, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında 384 adet tam metin dergi içeren veri tabanıdır.

CABI’s Nutrition and Food Sciences

CABI’s Nutrition and Food Sciences, kullanıcılara, uygulamalı yaşam bilimlerinin yansıra haberler, incelemeler ve veri sayfaları konusunda öncü bir veri tabanı olan CAB Abstracts’den aldığı bibliyografik bilgi ve özetleri sunarak araştırma ve uygulamaları destekler. Diyet çalışmaları, beslenme fizyolojisi, genomik, proteomik, metabolomik ve kişiye özel diyetler, beslenmeye bağlı hastalıklar, klinik beslenme ve Devamı…

önce , tarafından

CAB Abstracts

ULAKBİM&EKUAL tarafından tüm üniversitelerin erişimine açık olan CAB Abstracts veritabanı konusu; Ziraat ve uygulamalı yaşam bilimleri konularını kapsayan en kapsamlı uluslararası veritabanıdır.