Google Akademik

Google tarafından hizmete alınan ve sadece akademik makaleler ve konularda arama yapan bir arama motorudur. Konuların altındaki atıflar bölümünde makaleye atıfta bulunan diğer makalelerin sayısını ve o makalelerin listesini verir.

önce , tarafından

GeoRef

American GeoSciences Institute (AGI) tarafından 1966 yılında kurulan GeoRef veri tabanı tüm dünyanın yeryüzü bilimi literatürüne erişim sağlar. GeoRef yeryüzü bilimleri konusunda en kapsamlı AGI veritabanıdır ve her yıl 80.000’den fazla referans eklenerek sürekli büyümektedir. 

Gale Virtual Reference Library

Gale Virtual Reference Library e-book , tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Türkçe arayüz, MP3 olarak dinleyebilme, indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

önce , tarafından

Gale Reference Complete

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay Devamı…