Online Courses

Online Açık Ders-Harvard, Princeton ve MIT’ten profesörlere ait ders notları, videolar, sesli konferanslar, açık üniversite derslerinden oluşan bir koleksiyonu içeren kapsamlı ve ücretsiz bir kaynaktır. Hem eğitimini ilerletmek isteyenler için güçlü, tamamlayıcı bir kaynak hem de ek eğitim konuları araştıran ve üniversite düzeyinde ders olarak nelerin sunulabileceğini görmek isteyenler için Devamı…

Open Dissertations

Open Dissertations, Amerikan üniversiteleri tarafından kabul edilmiş, 1902’den günümüze kadar uzanan doktora tezlerini içermektedir. H.W. Wilson Vakfı ve Boston’daki Cemaat Kütüphanesi ve Arşivleri desteği ile oluşturuldu. EBSCO’nun daha önce yayınlanmış olan Amerikan Doktora Tezleri’ni içeriyor.

OpenAIRE

Türkiye’den İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’nın da ortağı olduğu, AB teknik alt yapı projesi olan OpenAIRE, bir Avrupa Yardım Masası Sistemi aracılığıyla araştırmacılara Avrupa Komisyonu Yedinci Çerçeve Programıyla uyumlu bir destek sağlamayı; araştırmacıları, bu çerçeve program kapsamında fon desteği alan çalışmalarına ait çıktılarını OpenAIRE Portalı’na dahil Devamı…

OverDrive

OverDrive: elektronik kitap, sesli kitap, müzik ve video sağlama hizmeti sunan ve dünyanın en büyük dijital medya sağlayıcılarından birisidir.

önce , tarafından

OVID-LWW

ULAKBİM&EKUAL tarafından tüm üniversitelerin erişimine açık olan OVID veritabanının konusu aşağıda yer almaktadır: Lippincott yayınevinin tıp, hemşirelik ve eczacılıkla ilgili 271 tam metin dergilere erişim sağlamaktadır. Ayrıca OVID plartformu üzerinden Medline’na erişim sağlanmaktadır. Bu plartform üzerinden Directory of Open Access journals, HighWire Free journals and PubMed Central ‘a erişilebilmektedir.

OneStop English

Onestopenglish, 8000 kaynağın, ders planlarının, görsel işitsel materyalin yer aldığı İngilizce öğretmenleri için çok önemli bir kaynaktır. Macmillan English Campus tarafından yayınlanmaktadır.

önce , tarafından

On Architecture

OnArchitecture, 2012 yılında Şili mimarları Felipe De Ferrari ve Diego Grass tarafından psikolog Claudio Mesa ile birlikte kurulan çevrimiçi bir görsel-işitsel mimari arşividir. Dünyadaki ana yazarların, eserlerin, deneyimlerin ve mimari alanla ilgili sorunların derin ve ayrıntılı bir panoramasını sunar.

önce , tarafından

Oxford University Journal

Oxford Journals Online, Oxford University Press, dünyadaki seçkin dergi yayıncılarından birisidir. Bu veri tabanı; insani bilimler, hukuk, matematik, fizik, sosyal bilimler, tarih, dil konularında 230’un üzerinde dergiye tam metin erişim sağlar. Humanities, Law, Life Sciences, Mathematics & Physical Sciences, Medicine, Social Sciences.