PQDT Open

Açık erişim tezlerin tam metnine erişim imkanı sağlar. ProQuest’in UMI Dissertation Publishing tarafından sunulan bir hizmettir.

önce , tarafından

Project Gutenberg

Project Gutenberg, binlerce gönüllü tarafından sayısallaştırılan 57.000’den fazla ücretsiz e-kitap sunuyor. Özellikle telif hakları süresi dolan dünya edebiyatının önemli eski eserleri yer almakta.

önce , tarafından

PubMed Central

PubMed, biyomedikal literatür için MEDLINE’dan 28 milyondan fazla atıf bilgisi ile yaşam bilimleri dergileri ve çevrimiçi kitapları içermektedir. Atıflar, PubMed Central ve yayıncı web sitelerinden tam metinlere bağlantılar içerebilmektedir.Açık olan makaleleri bulmak için “Free full text” filtresini kullanın.

önce , tarafından

Project Euclid-Mathematics and Statistics Online

Project Euclid, Cornell Üniversitesi Kütüphanesi tarafından geliştirildi. Project Euclid platformundan Matematik ve İstatistik dergilerinin bazıları Açık Erişim olarak sunulmaktadır. Project Euclid’de yer alan dergi makalelerinin% 70’inden fazlası açıktır.

önce , tarafından

Plos

PLOS, araştırma iletişiminde bir dönüşüme öncülük ederek bilim ve tıpta ilerlemeyi hızlandırma misyonuyla kâr amacı gütmeyen Açık Erişim yayıncı olarak kurulmuştur.

önce , tarafından

Paperity

Araştırmacılara yüzlerce disiplinden binlerce dergiye tek bir merkezi konumdan kolay ve sınırsız erişim sağlar.

önce , tarafından

PsycINFO

PsycINFO, American Psychological Association tarafından psikoloji ve ilişkili konulardaki iki milyonun üzerinde alıntı ve makalelerin özetleri ile birlikte, kitap, kitap kısımları, tez ve teknik raporları içermektedir.

PNAS (Proceedings of the National Academy of Science)

PNAS; biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri içerir. 1914 yılında kurulmasından bu yana PNAS, akademik alanda en son gelişmeleri yansıtan araştırma raporları, yorumlar, eleştiriler, görüş açıları, konferans makaleleri ve faaliyetleri yayınlamaktadır. The National Academy yaklaşık olarak 2.100 üyeden ve 198 tanesi Nobel Adayı olan 385 yabancı üyeden oluşmaktadır.