İzmir Tınaztepe Üniversitesi

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, sağlık bilimleri dallarında uygulamalı eğitim odaklı, ulusal ve evrensel standartlarda hizmet veren, yenilikçi araştırmalar ile girişimciliği destekleyen bir yükseköğretim kurumu olma misyonu ile bölgenin ilk ve tek sağlık temalı üniversitesi olarak 2018 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, Tınaztepe Sağlık Grubu’nun sahip olduğu bilgi birikimini gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan bir sağlık ihtisas üniversitesidir. Üniversitede 3 fakülte, 1 yüksekokul, 1 enstitü ve 10 uygulama ve araştırma merkezi bulunmaktadır. Bu akademik birimlerde 13 ayrı programda ön lisans, 9 ayrı programda lisans ve 10 ayrı programda yüksek lisans öğretimini 3000’i aşkın öğrencisi sürdürmektedir.

  • Tıp Fakültesi,
  • Diş Hekimliği Fakültesi,
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi,
  • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu,
  • Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

İzmir Tınaztepe Üniversitesi, Buca’da bulunan kampüsünde bilgiyi üreten, uygulamaya aktaran ve yaygınlaştıran, etik değerlere bağlı araştırmacı ve girişimci hekimler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İyi bir hekimin öncelikle iyi bir insan olması gerektiği misyonuna sahip olan üniversite, kampüs ortamındaki sosyal ve kültürel alanlar, aktif öğrenci kulüpleri, sosyal aktiviteler ve önemli organizasyonlar ile öğrencilerin kendilerini sosyal ve kültürel yönden geliştirmelerine olanak sağlayan ve gelişmekte olan kampüs yapısına sahiptir.