BASE (Bielefeld Academic Search Engine)

BASE, özellikle akademik web kaynakları için dünyanın en kapsamlı arama motorlarından biridir. BASE, 6.000’den fazla kaynaktan 130 milyonun üzerinde doküman sunmaktadır. İndeksli belgelerin yaklaşık % 60’ının tam metinlerine ücretsiz olarak erişilebilmektedir (Açık Erişim). BASE Bielefeld Üniversitesi Kütüphanesi tarafından işletilmektedir.

önce , tarafından

Google Akademik

Google tarafından hizmete alınan ve sadece akademik makaleler ve konularda arama yapan bir arama motorudur. Konuların altındaki atıflar bölümünde makaleye atıfta bulunan diğer makalelerin sayısını ve o makalelerin listesini verir.

önce , tarafından

Online Courses

Online Açık Ders-Harvard, Princeton ve MIT’ten profesörlere ait ders notları, videolar, sesli konferanslar, açık üniversite derslerinden oluşan bir koleksiyonu içeren kapsamlı ve ücretsiz bir kaynaktır. Hem eğitimini ilerletmek isteyenler için güçlü, tamamlayıcı bir kaynak hem de ek eğitim konuları araştıran ve üniversite düzeyinde ders olarak nelerin sunulabileceğini görmek isteyenler için Devamı…

PQDT Open

Açık erişim tezlerin tam metnine erişim imkanı sağlar. ProQuest’in UMI Dissertation Publishing tarafından sunulan bir hizmettir.

önce , tarafından

Open Dissertations

Open Dissertations, Amerikan üniversiteleri tarafından kabul edilmiş, 1902’den günümüze kadar uzanan doktora tezlerini içermektedir. H.W. Wilson Vakfı ve Boston’daki Cemaat Kütüphanesi ve Arşivleri desteği ile oluşturuldu. EBSCO’nun daha önce yayınlanmış olan Amerikan Doktora Tezleri’ni içeriyor.